top of page

Kule Vinçlerin Yıldırımdan Korunması

Kule vinçler günümüzde tüm inşaatlarda kullanılan ve her türlü açık hava koşullarına maruz kalan yüksek ve metal yapılardır. İnşaat faaliyetinin başlangıcından bitimine kadar aktif olarak çalışan kule vinçler için en büyük tehdit şüphesiz ki yıldırımdır.

Yıldırımı kendi üzerine çeken paratoner tipi ürünler kule vinçler gibi yıldırıma zaten hedef konumunda olan yüksek ve iletken yapılar için uygun çözümü sağlamamaktadır. Çözüm; yıldırımı kule vinçten uzakta tutmaktır.

EvoDis® Yıldırım Engelleme Sistemi; fırtına sırasında kule vinçlere tırmanan ve yıldırımı vincin üzerine çeken yükleri dağıtır ve kule vinci yıldırıma karşı "görünmez" hale getirir. Vinç yıldırıma hedef olmaktan çıkar ve yıldırım tehdidinden etkilenmeden çalışmaya devam eder.

Uygulama

EvoDis® Yıldırım Engelleme Sistemi farklı tipte ve bom uzunluğundaki kule vinçler için ayrı ayrı uygulama gerektiren bir yıldırımdan korunma çözümüdür. Vincinizin model bilgisi ya da fotoğrafları bize ulaştığında; kule CAD ortamında çizilir ve MTO mühendisleri EvoDis® modellerini çizim üzerine uygulayarak o kuleye özel yıldırımdan korunma sistemini oluşturur. Ürün listesi hazır olunca, tasarım ekibimiz saha ekiplerine montaj sırasında rehber olacak Uygulama Projesi'ne son halini verir.

Yıldırımdan Korunma EvoDis
Yıldırımdan Korunma EvoDis
Yıldırımdan Korunma EvoDis

Türkiye'de ilk kez bir yıldırımdan korunma sistemi için kiralama seçeneği sunuyoruz.

İnşaatınızda kullandığınız kule vinci belli bir dönem için kiralamış olabilirsiniz. Kullanım süreniz sona erdiğinde kule vinci geri iade edeceksiniz, ancak faaliyetiniz süresince yıldırımın zararlı etkilerinden de korunmak istiyorsunuz. 

Türkiye'de ve dünyada ilk defa EvoDis® Yıldırım Engelleme Sistemi'ni dönemsel kiralama seçeneği ile hizmetinize sunuyoruz. Böylece 6 ay, 12 ay ya da 24 aylık kiralama seçeneği ile kule vincinizi kullandığınız süre boyunca EvoDis® Yıldırım Engelleme Sistemi'nden çok daha avantajlı koşullarda faydalanabileceksiniz.

Vincinize uygun EvoDis® Yıldırım Engelleme Sistemi'nin belirlenmesi ve kiralama koşulları hakkında bilgi almak için aşağıdaki formu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Kiralama Teklif Talep Formu

bottom of page